Spa 17, 2016

J. Juzeliūno šimtmečiui – 45-oji Baltijos muzikologų konferencija


Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) skelbia vieną svarbiausių J. Juzeliūno šimtmečiui skirtų renginių – 45-ąją Baltijos muzikologų konferenciją „XX a. kompozicijos mokyklos: institucija ir kontekstas“, kuri vyks spalio 19–22 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

 

 

Konferencija kviečia nagrinėti ir kritiškai reflektuoti kompozitorių mokyklos reiškinį ir reikšmę šiuolaikinei muzikai, nacionalumo ir modernumo sąveiką plėtojant nacionalines mokyklas bei siūlo kalbėtis provokuojančiomis temomis: Ar įmanoma išmokyti garsų meno kūrybos? Kokį vaidmenį intensyvėjant muzikos informacijos mainams šiuolaikinėje kultūroje užima tradicinė institucija – kompozitorių mokykla? Kas lemia kompozicijos studijų centro trauką ir produktyvumą? Ar kompozicijos dėstymas yra tik garsiausių kūrėjų privilegija?

 

Šias ir kitas temas pranešimuose nagrinės 29 muzikologai iš Austrijos, Čekijos, Estijos, Japonijos, Latvijos, Lenkijos, Makedonijos, Rusijos, Serbijos, Slovėnijos, Ukrainos, Vokietijos, taip pat Lietuvos atstovai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos. Plenarinius pranešimus skaitys dr. Melita Milin (Serbijos mokslo ir meno akademija), dr. habil. Gražina Daunoravičienė (LMTA) ir dr. Marina Frolova-Walker (Kembridžo universitetas). Taip pat bus perskaitytas paskutinis šviesaus atminimo profesoriaus-emerito Algirdo Ambrazo (1934–2016) pranešimas „Julius Juzeliūnas ir Eduardas Balsys: to paties kelio skirtingos atšakos“, rašytas šiai konferencijai.

 

Konferencijos atidarymo dieną LMTA garbės medalis bus įteiktas ilgamečiam lietuvių muzikos propaguotojui, Lietuvos kompozitorių sąjungos garbės nariui, Krokuvos muzikos akademijos profesoriui Krzysztofui Drobai.

 

Konferencijos mokslinę dalį papildys muzikinė. Spalio 19 d. 15 val. LMTA J. Karoso salėje rengiamas koncertas „Mažasis rečitalis“. Sopranas Erika Kviatkovskaja ir vargonininkė Milda Atminaitė atliks J. Juzeliūno sonatą balsui ir vargonams „Melika“ (1973).

 

Spalio 20 d. 18 val. LMTA Didžiojoje salėje specialų koncertą „Julius Juzeliūnas ir pasaulis“ paruošė Vykinto Baltako vadovaujamas „Lietuvos ansamblių tinklas“. J. Juzeliūno kūryba bus pristatoma to paties laikotarpio kontekstuose, vienijamuose bendrų muzikinių principų ar panašios politinės situacijos. Koncerto programoje greta Rytų Vokietijoje gyvenusio ir kūrusio Hannso Eislerio, kuriam keleriems metams emigravus į JAV teko susidurti su šaltojo karo politika, amerikiečių eksperimentatoriaus Johno Cage’o, „sovietinio avangardo“ atstovų – ukrainiečio Vitalijaus Godziatskio ir ruso Edisono Denisovo ar Pietų Afrikos Respublikoje gimusio kompozitoriaus Kevino Volanso opusų atliekama Juzeliūno devintojo dešimtmečio kompozicija „Ragamalika“ fleitai, klarnetui, obojui, valtornai ir fagotui (1982). Ansambliui diriguos jo meno vadovas, kompozitorius ir dirigentas Vykintas Baltakas.

 

Visi renginiai nemokami.

 

KONFERENCIJOS PROGRAMA

 

LKS inf.

© Lietuvos kompozitorių sąjunga, 2016. Kontaktai: +370 5 272 1727, info@lks.lt. Svetainę remia LR Kultūros ministerija.