Lap 7, 2016

Paroda „Juzeliūno kabinetas: modernėjantis lietuviškumas“


2016 m. lapkričio 10 d., ketvirtadienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) bus atidaryta Juliaus Juzeliūno 100-mečiui skirta paroda. Tai vienas iš paskutinių renginių, pažymėsiančių 2016-aisiais paskelbtus Juliaus Juzeliūno metus.

 

 

Julius Juzeliūnas (1916–2001) – viena ryškiausių XX a. antrosios pusės lietuvių kultūros ir politikos asmenybių. Šiandienos požiūriu jis būtų apibūdinamas kaip tarpdisciplininis menininkas – tarp daugybės jo veiklos sferų jis buvo įtakingas kompozitorius, tautinio modernizmo ideologas, profesorius, daugiau nei 50 lietuvių kompozitorių mokytojas, habilituotas daktaras, originalios kompozicinės teorijos kūrėjas, vienas iš Sąjūdžio steigėjų, aktyvus Nepriklausomybės atstatymo procesų dalyvis.

 

Lietuvių muzikos kraštovaizdyje Juzeliūnas išsiskiria nepriklausoma laikysena ir nepaprastu iniciatyvumu. Juzeliūnas tapo svarbiausiu M. K. Čiurlionio prieš šimtmetį pradėtos ir Juozo Gruodžio tarpukariu puoselėtos nacionalumo tradicijos modernizuotoju. Jam įtaką darė ne tik už geležinės uždangos vykę reiškiniai ar tų laikų lietuvių menininkams neįprastos kelionės po tolimus kraštus (Nigeriją, Birmą, Tunisą, Kongą, Mauricijų, Madagaskarą), bet ir mokslinės muzikinio folkloro studijos, domėjimasis lingvistika.

 

Paroda „Juzeliūno kabinetas: modernėjantis lietuviškumas“ rengiama J. Juzeliūno 100-ųjų gimimo metinių proga. Ekspozicija sudaryta pagal meninio ir mokslinio tyrimo rezultatus, dalyvaujant įvairių sričių menininkams ir mokslininkams. Joje pristatomi filmai, instaliacijos, fotografijos, komiksai, objektai, muzika ir tekstai. Parodos kuratorius – Šarūnas Nakas.

 

LKS inf.

© Lietuvos kompozitorių sąjunga, 2016. Kontaktai: +370 5 272 1727, info@lks.lt. Svetainę remia LR Kultūros ministerija.