Bal 11, 2016

Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje - koncertas Juliui Juzeliūnui


Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje 2016 m. balandžio 13 d. 17 val. vyks vakaras-koncertas, skirtas kompozitoriaus, pedagogo, visuomenės veikėjo Juliaus Juzeliūno 100-osioms gimimo metinėms.

 

Renginyje dalyvaus buvęs konservatorijos auklėtinis, 2015 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, muzikologas, profesorius Algirdas Jonas Ambrazas. Jis pristatys savo naująją knygą „Julius Juzeliūnas. Gyvenimo ir veiklos panorama. Kūrybos įžvalgos“ bei supažindins su kompozitoriaus kūrybos ypatumais.

 

Koncerto metu skambės Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos auklėtinių atliekami Juliaus Juzeliūno, jo mokytojų, įkvėpėjų, amžininkų bei mokinių kūriniai. Greta atlikėjų solistų išgirsime konservatorijos muzikinį kolektyvą – Estrados ir džiazo metodinės grupės chorą, vadovaujamą Raimondos Navickienės.

 

Į sceną kops ne tik geriausi konservatorijos mokiniai, bet ir aktyvią koncertinę veiklą vykdantys mokytojai. Retai koncertų salėse skambančios, virtuoziškos Juozo Gruodžio Sonatos Nr. 1 cis-moll pirmąją dalį atliks plačiai žinomas pianistas, konservatorijos mokytojas Motiejus Bazaras, senokai beskambėjusias sutartines iš Juliaus Juzeliūno vokalinio ciklo „Aštuonios lietuvių liaudies sutartinės“ dainuos mokytojas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Giedrius Prunskus, o savitą požiūrį į Juliaus Juzeliūno kūrybos sąlytį su džiazo stiliaus muzika perteiks puikus džiazo pianistas, mokytojas Arnas Mikalkėnas, improvizuosiantis simfoninės siuitos „Afrikietiški eskizai“ temomis.

 

Šis koncertas – vienas iš renginių, kuriuos įsipareigojo organizuoti konservatorijos ir Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, įgyvendinant 2016 01 14 LRV nutarimo Nr. 19 priemonių, skirtų kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno 100-sioms gimimo metinėms bei jo asmenybei pažymėti, planą.

 

Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos informacija

© Lietuvos kompozitorių sąjunga, 2016. Kontaktai: +370 5 272 1727, info@lks.lt. Svetainę remia LR Kultūros ministerija.